Kolan British Hospital, İç Hastalıkları bölümü ( Dahiliye ) tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir.

İç Hastalıkları bölümüne ait tüm dallarda alanında uzmanlaşmış hekimler ve ilgili sağlık personellerinin yanı sıra ileri tanı ve tedavi yöntemleri ve ileri tıbbi teknolojilerin sağladığı imkânlarla; kişiye en uygun ve etkin sağlık hizmetinin verilmesi amaçlanmaktadır.

Kolan British Hospital’da yer alan genel dahiliye hizmeti; ayaktan poliklinik muayeneleri, yatan hastaların tedavileri, ameliyat öncesi hazırlıkları ve gerekli girişimleri, acil servis ve check-up'ı kapsayan bir merkez olarak gelişen yenilikçi hizmet anlayışını sürdürmektedir.

Kolan British Hospital bünyesinde her yaşa, cinsiyet ve şikayetlere göre özel ayarlanmış check up programları uygulanmaktadır. Check-up programları kapsamında, uzman hekim tarafından yapılan fizik muayeneler, detaylı laboratuar (kan, idrar, dışkı tahlileri), radyolojik ve kardiyolojik tetkikler ile birlikte ileri teknoloji ürünlerinin sağladığı tüm imkânları kullanılarak hizmet vermektedir.

İç Hastalıkları bölümü; teşhis ve tedavi ünitesi, tıbbi teknolojik uygulamalarının yapıldığı uluslararası bir merkez olmayı hedeflemektedir.

İç hastalıkları 6 ana bölümden oluşan bir bilim dalıdır.

  • Endokrinoloji (Hormon Hastalıkları)
  • Gastroentenoloji ( Sindirim Sistemi Hastalıkları)
  • Romatoloji (Romatizmal Hastalıklar)
  • Nefroloji (Böbrek Hastalıkları ve Hipertansiyon)
  • Hematoloji (Kan Hastalıkları)
  • Onkoloji (Selim Tümörler ve Kanser Hastalıkları)

Ayrıca dahiliye ünitesi yaşlı bireyler için "Kapsamlı Geriatrik Değerlendirme Programı" uygulamaktadır. Gerekli durumlarda nöroloji, psikiyatri, ortopedi, göz, kulak burun boğaz, fizik tedavi gibi ilgili uzmanlık dalları ile konsültasyon yapılmaktadır.